לקחנו את הוואווי p30 לבדיקה – מאובזר במצלמה אדירה, סוללה מפלצית ומערכת הפעלה אנדרואיד 9 החדשה.

עד כמה הוא באמת מוצלח והאם שווה את המחיר הגבוה

 

רשתות חברתיות:

מצלמה חשובה לתמונות איכותיות מה שיתרום להגדלת כמות העוקבים והלייקים באינסטגרם.

מערכת המצלמות של ה-Pro 30P מורכבת מארבע מצלמות. המצלמה הראשית והרגילה היא מצלמה של 40 מגה פיקסל,  המצלמה הרחבה של 20 מגה פיקסל ויש גם מצלמה מיוחדת עם פרסקופ של 8 מגה פיקסל. מצלמת הסלפי היא של 32 מגה פיקסל. רוצים לדעת מה מיוחד במצלמה?

מה שמיוחד במצלמה הוא הזום כפול 5 שהעדשה מספקת. זה אומר שתוכלו להתמקד מאוד ולצלם באיכות גבוהה  מרחוק מאוד כל דבר, למשל את החבל שאליו קשור החבר האמיץ שלכם שהולך לקפוץ בנז'י. בנוסף, אם אתם רוצים להתמקד באובייקט שמסביבו הכול מטושטש, למשל להתמקד בשמלה שאת לובשת, יש לכם מצלמת TOF שעושה את העבודה באופן מושלם.

צילום הסלפי גם חד וטוב, אין איתו שום בעיות.  צילומי הלילה, במצב לילה של הפלאפון, מייצרים תמונה חדה מאוד, אולי אפילו יותר מדי בהירה, כך שלעתים היא מטשטשת את המציאות, אך עדיין הצילום יוצא מגניב מאוד.

צילום הוידאו בנוי ממצלמת K4 עד שלושים פריים לשנייה שזה סביר ורגיל אך לא הכי טוב שיש בשוק. יש מייצב אופטי שמונע רעידות בעת תזוזה. יש גם אפשרות לעשות צילום בהילוך איטי, שזה נחמד אם אתם רוצים להראות איך נכנס יפה כדור שזרקתם לסל.

 

משחקים וסרטים:

לקטגוריה זו נכנס קודם כל גודל ואיכות המסך. המסך בגודל 6.47 אינץ', זה מסך גדול מאוד. הרזולוציה בוא היא 2340X1080 full HD +   וצפיפות הפיקסלים היא 398 PPI. זהו מסך גדול, חד ויפה שישרת אתכם מאוד טוב.

מכירים את זה שאתם מתקדמים במשחק עם הכדור ורוצים לתת בעיטה לחיבורים והפלאפון נתקע או מתחיל להתנהג כמו עגלה. זה בגלל שהפלאפון מלא או שהמעבד שלו איטי ולא אמין. בהקשר לפלאפון המלא, ה-Pro 30P מאפשר מגוון רחב של אפשרויות אחסון בכרטיסי זיכרון של 128\256\512 GB. זה הרבה מאוד אחסון ויאפשר לכם להכניס כל מה שתירצו לפלאפון בלי בעיות.

בשביל האמינות והמהירות הביאו לנו וואווי  את מעבד 980 Kirin שהוא מעבד אמין מהיר וטוב, שלא עושה בעיות.

מבחינת שמע, שזה מאוד חשוב בסרטים ומשחקים, יש בעיה קטנה למכשיר הזה. בגלל שאין רמקול בחלק העליון של הפלאפון, כי השיחות נשמעות דרך תהודה של המכשיר, אין שמיעה סטריאופונית וחבל כי זה פשוט פחות טוב ממה שמצפים ממכשיר דגל של חברה מכובדת כמו וואווי.

מבחינת סוללה, וואווי פינקה אותנו בסוללה חזקה של 4300 מיליאמפר שנטענת מ-0 ל-70% בחצי שעה ויש לה טעינה אלחוטית שמאפשרת לכם לחלוק סוללה עם החברים. הסוללה היא מפלצת חזקה מאוד שתשרת אתכם בשימוש מסיבי כל היום.

נוחות שימוש:

כל דבר טוב ויפה בפלאפון אבל אם אתם לא מצליחים להגיע בקלות לכל מקום בפלאפון ולהשתמש בו במהירות, זה מאוד מעצבן.

מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 9 שעליה הולבש הממשק של וואווי שנקרא 91EMUI. מערכת ההפעלה והממשק נוחים לתפעול ואין להם בעיות. לא תהיה לכם שום בעיה להגיע מהר לכל האפליקציות שתירצו להגיע עליהן.

גם בתחום הזיהוי, חיישן טביעת האצבע ממוקם יפה למטה ופועל מהר מאוד בלי בעיות. בפלאפון יש גם חיבור C-USB אבל אין לו חיבור לאוזניות כך שתצטרכו להסתפק באוזניות אלחוטיות, זה קצת באסה שאין את האופציה ללכת על האפשרות הישנה והטובה של חיבור אוזניות עם כבל.

לסיכום, גרסת ה-256 GB של Pro 30P עולה קרוב ל-4000 ש"ח. הפלאפון מספק ביצועים טובים בהחלט, כאשר הדגש בו הוא על מצלמה. מי שבעיקר חשוב לו הצילום וגודל המסך, כדאי שיקנה את הפלאפון הזה. בשאר הפרמטרים הפלאפון הזה לא עולה על הגלקסי 10S והאייפון 10.

עד כאן המאמר, אם אתם הגעתם לפה, סימן שנהניתם.  אתם מוזמנים לקרוא על פלאפונים אחרים ועוד מאמרים רבים ומעניינים באתר.  

 

 

Leave a Comment