למי מאיתנו לא עברה לפחות פעם אחת המחשבה בראש "איך אני מגדיל את העוקבים באינסטגרם - ומתחיל לעשות מכל הדבר הזה כסף"?

אינסטגרם הנה הרשת החברתית הכלכלית ביותר שידענו עד היום, כל כך הרבה משתמשים פעילים מרוויחים דרכה, בין אם כסף ובין אם מוצרים או טובות הנאה תמורת פרסום בעמוד מבוקש.

הפיד שלנו באינסטגרם מוצף במשך כל היממה בפרסומות סמויות המפורסמות על ידי המשתמשים שאנו עוקבים אחריהם ואשר להם יש את מרבית העוקבים. בעצם, כל עמוד עם כמה אלפי עוקבים וכמה עשרות אלפי ביקורים הופך להיות עמוד מסחרי וכלכלי למשתמש שמנהל אותו, שהפך למעשה לסוג של בעל עסק.

ישנן טענות חוזרות ונשנות שעמודים רבים באינסטגרם העלו את מספר העוקבים שלהם באמצעות קניית עוקבים לאינסטגרם. אז קודם כל נתחיל בהסבר –

איך קונים עוקבים לאינסטגרם?

קניית עוקבים לאינסטגרם נעשית באמצעות אפליקציות, לרוב בתשלום. ישנן אפליקציות בהן ניתן "להרוויח כסף" באמצעות עשיית "לייק" או "עוקב" ועם הכסף הזה ניתן בעצם לקנות גם לעצמך לייקים ועוקבים. המחירים משתנים מאפליקציה לאפליקציה, וישנן גם חברות שמבטיחות העלאת כמות מסוימת של עוקבים תמורת תשלום מסוים.

התהייה שעולה יחד עם הטענה של קניית העוקבים היא – האם העוקבים האלו אמיתיים? או שמא מדובר בחשבונות מזויפים שנפתחו על מנת לבצע "עוקב" לחשבונות אחרים תמורת תשלום?

אז כמובן שיש חשבונות אמיתיים, כמו אלו שלכם למשל, שמעוניינים להעלות את העוקבים ובתמורה לכך עוקבים בעצמם אחרי משתמשים אחרים. אך סקירה קטנה מעלה כי ישנם גם חשבונות רבים שאכן אינם באמת פעילים.

ועכשיו לענייננו, קניית עוקבים לאינסטגרם

יתרונות VS חסרונות

יתרון מובהק הוא שהסכומים אותם דורשות האפליקציות או החברות הוא לא כל כך גבוה ביחס לסכומים שמשתמש בעל עוקבים רבים עתיד להרוויח.

החסרונות הם שלרוב כמו שהעוקבים עולים, כך הם גם יורדים כעבור מספר ימים, הרי העוקב שעשו לעמוד שלכם לא נעשה מיוזמת המשתמש שעשה אותו בעקבות עניין שיצרתם בו, הוא נעשה ככל הנראה כי אותו משתמש רצה גם הוא להעלות את מספר העוקבים שלו.

משתמשים שביצעו עוקב "בעל כורחם" ולא מיוזמתם, סביר להניח שלא יישארו.

חיסרון נוסף הוא החשבונות המזויפים. כאשר מספר העוקבים שלכם יעלה בעקבות עוקבים מזויפים, המספר הגבוה של העוקבים אמנם יישאר, אבל הפעילות בעמוד שלכם תהיה נמוכה. משמע, לא באמת תיחשפו למספר רב של משתמשים. דוגמא לכך היא עמוד עם 30,000 עוקבים אך 150 לייקים לכל תמונה או 300 צפיות לכל סרטון או סטורי, דבר שאינו הגיוני מבחינה סטטיסטית ויסגיר לעוקבים האמיתיים שלכם את העובדה שככל הנראה קניתם עוקבים, דבר שעלול לגרום להסרת העוקב אפילו על ידם.

בקיצור, אם ברצונכם להרים את עמוד האינסטגרם שלכם ולהפוך אותו לכלכלי, אין באמת קיצורי דרך, זו אינה עבודה קלה ורצוי לעשות זאת בדרך איטית אך בטוחה.

Leave a Comment