חדשנות בעידן המודרני

office-620822_1920

בעשורים האחרונים המילה "חדשנות" נשמעת מכל עבר וכמעט בכל נושא עליו מדברים. בין אם במוצרים אלקטרוניים שמתחדשים ללא הרף, בין אם בבתים חכמים שנכנסו לחיינו בסערה ואפילו כאשר מדובר בתכניות טלוויזיה שמנסות לשקף לנו מה עתיד להיות כאן בעוד מס' שנים. רוב האוכלוסייה יודעת ושומעת על ההתפתחות הטכנולוגית ועל החדשנות המדוברת, אך האם אנחנו באמת מבינים את משמעות המילה?

מהי בעצם חדשנות?

חדשנות על פי הגדרתה המילונית היא "מצב של היות חדש ומתקדם

מה מוגדר כחדשנות?

למעשה, כל דבר שמשדרג את עצמו או את קודמו, יכול להיות מוגדר כדבר חדשני. הדוגמה הכי פשוטה היא עדכוני הגרסה למכשירים הסלולאריים שלנו. בכל פעם שאנו מבצעים עדכון גרסה, אנו משתדרגים ועולים רמה נוספת בסולם החדשנות.

חדשנות היא דבר שממשיך להתפתח נון-סטופ, ללא הרף, היא לא ישנה, היא לא מתעייפת, ולמעשה החידושים מקיפים את כולנו בכל רגע נתון ומשדרגים את חיינו על מנת להביא את כולנו לרמה הגבוהה ביותר, לסיפוק פתרונות נגישים, לנוחות מקסימאלית ולקלות בניהול חיי היום יום שלנו.

חדשנות ככלי משנה חיים

חדשנות משנה את חיי כולנו, בין אם אנו מודעים לכך ובין אם לא. היא פוגשת אותנו לא מעט בתחומי הרפואה ומשפרת את איכות ואורך חיינו. ובכל זאת, המקום בה החדשנות מועילה לנו מדי יום ביומו, הוא הבתים הפרטיים של כל אחד מאיתנו. החל מרובוטיים אשר שואבים לנו אבק ושוטפים לנו את הבית ועד לבתים חכמים שמייתרים לנו את הצורך להרים את עצמנו מהספה. בלחיצת כפתור אנחנו יכולים לכוון את הטמפרטורה של הבית שלנו, עוד לפני שהגענו אליו, להדליק את הדוד, לשלוט על הווילונות והטלוויזיה כבר מזמן הפכה למכשיר הקלטה דרכה אתה יכול לראות מה שמתחשק לך, מתי שמתחשק לך ותוכניות בשידור חי כבר כמעט ואינן רלוונטיות.

האם החדשנות מועילה לנו, או שמא הופכת אותנו לבטטות כורסא?

אם תשאלו את הדור הישן, הוא ככל הנראה יהיה בדעה נחרצת שהטכנולוגיה בכלל והחדשנות בפרט, הורסת את כולנו. שהפכנו לאוכלוסייה של עצלנים ושהמחשבים והמכשירים הסלולאריים השתלטו על כולנו. הדור החדש, שהבין כיצד להשתמש בנתונים לטובתו, כיצד להפוך טכנולוגיה לכסף וכיצד להשתכר מבלי לצאת מהבית, יציג לנו את הצד המנוגד.

אם אתם שואלים אותנו, בטכנולוגיה וחדשנות, כמו בכל דבר בחיים – הכל עניין של מינון.

תשתמשו בהן נכון ותאמצו אותן לחיקכם באהבה, כי כמו שזה נראה, העולם לא מפסיק להתפתח בזמן הקרוב והטכנולוגיה והחדשנות לא הולכות לשום מקום.