אינסטגרם-להתחיל להרוויח מהעמוד שלך

twitter-292994_1920

קצת עובדות

 

אינסטגרם היא הרשת החברתית השנייה בגודלה וחשיבותה  בעולם ובישראל, אחרי פייסבוק.

בשנת 2018 היו כבר מעל מיליארד משתמשים באינסטגרם ברחבי העולם. באותה שנה היו  בישראל 605 אלף משתמשים ומספר זה ממשיך לעלות. טווח גילאי המשתמשים הוא מגוון, כאשר המסה העיקרית, כ-65%, הם בגילאי 34-25.

עם נתונים כאלה, עסק שלא משקיע בחשבון ולא יוצר עמוד אטרקטיבי מפסיד הרבה לקוחות והרבה כסף. אינסטגרם היא חלק בלתי נפרד מאסטרטגיית השיווק הדיגיטלי של כל עסק שמכבד את עצמו ורוצה להתקדם בעולם המודרני.

 

השתכנעתם שאתם צריכים אינסטגרם. יופי, עכשיו תלמדו מה אתם צריכים לעשות כדי שהוא יועיל לכם.

 

ייחודי ומעניין הדבר הכי חשוב שיביא לכם עוקבים ולייקים הוא שתהיו מעניינים וייחודיים. אנחנו נחשפים ליותר מ-8,000 מסרים שיווקיים ביום. זאת הפצצת מידע שאף אחד לא יכול לסבול ולכן פיתחנו חומות שחוסמות כל מסר שיווקי. על מנת להשיג עוקבים, עליכם לפרוץ את החומות בכך שתהיו שונים מהאחרים ומעניינים.

כאשר אני מדבר על ייחודיות ועניין זה אומר שתתפסו נישה משלכם שאין לאחרים. בנוסף, חשוב לערוך את התמונות ולעצב אותן כך שייראו יפות ומושכות לעין, אך שלא ייראו יותר מדי מלאכותיות כי העין כבר לא תאהב את זה והעוקבים יסתלקו להם.

לא יותר מדי שיווקיים. כפי שכבר אמרתי, אנו מופצצים במסרים שיווקיים. עם תהיו עוד משווק, אף אחד לא יתעניין בכם. חשוב  לשלב בין תמונות וסרטונים של העסק שלכם ובין תמונות וסרטונים מנושאים אחרים, למשל חיי היום יום שלכם, נושאים הקשורים לעסק שלכם, למשל עסק לספורט יכול להעלות סרטונים של מתכונים לאוכל בריא, כי ספורט ובריאות הולכים ביחד.

קשר עם העוקבים. עשיתם תמונה יפה, קיבלתם לייקים ותגובות עליה. לא לשכוח להגיב על תגובות של אנשים, ולהגיב לעניין. אם מישהו החמיא לכם, תחמיאו לו בחזרה, אם מישהו העיר לכם, תגידו תודה על ההערה ושתתייחסו לנושא ברצינות. על תזניחו את העוקבים, כי הם יעזבו אתכם ללא שוב. אפשר ורצוי גם שאתם תעקבו אחרי חשבונות אחרים, תתייגו אותם, תעשו לייקים ותגיבו. מאוד מומלץ שתעקבו אחרי נושאים הקשורים לעסק שלכם, למשל אם אתם מוכרים שמלות ערב, תתעניינו בחשבונות של אנשים שמוכרים מוצרי איפור.

עקביות ואחידות. חשוב מאוד להיות עקביים כאשר אתם מוציאים תוכן לאינסטגרם. בישראל רוב האוכלוסייה פנויה להסתכל על האיטנסטגרם בבוקר, בהפסקת צהריים ובערב, אחרי העבודה. אלה הם השעות שכדאי להוציא לכם לפרסם את התוכן שלכם. כמובן שאם קהל היעד שלכם ער וזמין בשעות אחרות משאר האוכלוסייה, תתאימו את העלאת התכנים לזמנים של קהל היעד. חשוב מאוד גם לשמור על אחידות. אם אתם משתמשים בצבעים מסוימים בלוגו מסוים ומדברים בחשבון על נושא מסוים. חשוב לשמור על תוכן אחיד הקשור לנושא של החשבון, למשל תכנים על מכוניות בחשבון שעוסק במכוניות, ולא לסטות מהנושא כי זה יבריח את העוקבים. רוצים ליצור תכנים על נושא אחר? יופי, תפתחו חשבון נוסף.

הטיפ האחרון והכי חשוב הוא: איש חכם אמר פעם שסבלנות היא הדרך המהירה ביותר. תהיו סבלניים ועקביים. שום דבר לא יבוא באינסטגרם בקלות ובמהירות, אך ההשקעה והזמן יביאו פירות רבים לעסק שלכם.

Leave a Comment