אז כמו שהבטחנו במאמר הקודם, היום ננסה לפתוח לכם את האופציה והמודעות לדרך בה אתם יכולים לגרום לעמוד האינסטגרם שלכם להיות פעיל יותר, יפה יותר וכן, אולי גם כלכלי יותר.

בימים אלו נפתחים המון בתי ספר שמלמדים את תרבות האינסטגרם, את אומנות הצילום, אומנות עריכת התמונות, איך להצטלם, באיזו זווית ועל איזה רקע, ובעיקר – באילו שעות הכי כדאי להעלות את התמונות?

קהל יעד

אז קודם כל ולפני הכל, כדאי לחשוב לאיזה קהל אתם רוצים שעמוד האינסטגרם שלכם יפנה? הרי הדבר החשוב ביותר בתחום זה הוא מיקוד. עמוד אינסטגרם איכותי לא יכול להיות רלוונטי לכל אדם באשר הוא, ועל מנת לייחד אותו, לייעל אותו ולהפוך אותו לעמוד מפרנס, כדאי להחליט בדיוק לאיזה קהל יעד אתם פונים.

מחקר

לאחר שבחרתם קהל יעד, עליכם לעשות מחקר קטן ולהבין מה מייחד את קהל היעד שלכם, במה הם מתעניינים, מה התגיות בהן קהל היעד שלכם משתמש, אחרי אילו תגיות הוא עוקב ואחרי אלו אנשים מרכזיים הוא עוקב. בצעו עוקב לתגיות הרצויות, גם לאלו שיש לכם ספק לגביהם. בכל הנוגע למידע שתהיו חשופים אליו בנוגע לקהל היעד שלכם – אם יש ספק, אין ספק.

ועכשיו לתכל'ס

אחרי שהבנתם מי קהל היעד שלכם, במה הוא מתעניין ואחרי מי ומה הוא עוקב וצופה מדי יום, הגענו לשלב העיקרי – עיצוב העמוד שלכם. תעברו על העמודים אחריהם עוקב קהל היעד שלכם, תרדו לרזולוציות הקטנות ביותר בכל תמונה ותמונה, בנראות הכללית של העמוד, במלל שכתוב ובצורת העריכה וההמלצה היא ללכת על קו שונה תוך שמירה על קווי דמיון כלליים.

בחרו לכם פילטר קבוע, צורת עריכה קבועה לתמונות שלכם, כך העמוד שלכם ישמור על קו אחיד וכך גם על עניין העוקבים שלכם. העלו תמונות מגוונות, הכניסו את הקהל שלכם לחייכם, אבל שמרו תמיד על עמוד אופטימי ושמח. כמובן שמפעם לפעם רצוי לשתף גם דברים אישיים יותר, על מנת ליצור הזדהות וחיבור עם העוקבים שלכם. את התמונות רצוי להעלות בשעות בהן אתם שמים לב שהעוקבים שלכם הכי פעילים. אינסטגרם נותן לכם את האפשרות לראות מי פעיל ומתי, על ידי מעקב אחר תגובות או לייקים שאותו אדם עושה ומכך נותן לכם אינדיקציה לדעת מתי הקהל שלכם הכי פעיל.

ברגע שיצרתם לעצמכם עמוד מתוחזק היטב, עם מספר מכובד של תמונות שמועלות בשעות נכונות ובכמות מכובדת (לפחות תמונה אחת ביום), מומלץ מאוד לבצע "עוקב" לקהל היעד שלכם על מנת להעלות את החשיפה שלו אליכם. ברגע שתבצעו עוקב, אותו אדם ככל הנראה ייכנס לעמוד האינסטגרם שלכם לראות במי מדובר. אם עמוד האינסטגרם שלכם יהיה מעניין וימשוך את העין, סביר מאוד שתקבלו עוקב חזרה, ובכך תוכלו להעלות בקלות יחסית את כמות העוקבים הרלוונטיים שלכם.

אז קדימה לעבודה... אה ו.. אל תשכחו את הסטורי, כן?

2 Comments

  1. יוסף שמוחה on May 12, 2019 at 4:19 pm

    נראה

  2. שירן שמואל on May 12, 2019 at 9:13 pm

    Shirans_14 זה האינסטגרם שלי

Leave a Comment